1) Dlaczego warto korzystać z frameworków przy tworzeniu szablonów w Joomla!


Tomasz Gratkowski
. Absolwent Politechniki Poznańskiej, na co dzień zajmujący się chłodnictwem i klimatyzacją. Z zamiłowania - pasjonat Joomla, od niemal 10 lat działający jako 50% ekipy Studia Przy Lesie. Uczestnik spotkań Joomla Day Poland od samego początku. Ciągłe zgłębianie wiedzy z zakresu CMS Joomla to jego hobby i sposób na realizację ciekawych pomysłów.

Opis prelekcji: W swojej krótkie prezentacji przedstawi dlaczego warto korzystać w Joomla z szablonów opartych na frameworkach, dzięki którym można samemu zbudować indywidualne i bardzo zaawansowane rozwiązania.

 

Tomasz Gratkowski 

 

2) Joomla! Tips &Tricks

Sławomir PieszczekNauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej. Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce. Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla! Współorganizator Joomla! User Group Jawor.

Opis prelekcji: Za pomocą Joomla! możesz łatwo i szybko stworzyć niemal dowolną witrynę internetową. Jeżeli korzystasz z Joomla! wystarczająco długo, to zdajesz sobie zapewne sprawę, że ten popularny CMS posiada ogromne możliwości oraz tysiące różnych opcji. Na dodatek, Joomla! ciągle się rozwija i ewoluuje! Zdarza Ci się czasem, że pomimo, że znasz Joomla! nie bardzo wiesz, w jaki sposób coś zrobić? Ja już ponad 6 lat zgłębiam tajniki Joomla! i ciągle uzmysławiam sobie, jak dużo jeszcze nie wiem :-) Podczas mojej prelekcji pokażę Ci kilka ciekawych rozwiązań, których być może jeszcze nie znasz. Mam nadzieję, że dzięki nim, Twoja przygoda z Joomla! przyniesie Ci wiele przyjemności oraz wymiernych korzyści w postaci oszczędzonego czasu i zarobionych pieniędzy. Liczę na to, że praca z Joomla! będzie dla Ciebie jeszcze łatwiejsza, a Ty będziesz mieć więcej czasu na realizację wspaniałych projektów!

pieszczek250

Sławomir Pieszczek

 

3) Wprowadzenie do Css Grid Layout

Marek Woźniak, full stack developer od 10 lat zajmujący sie web developmentem. Miłośnik czystego kodu i open source. Pasjonat frontendowych nowinek technologicznych.

 wozniak250

Marek Woźniak

 

 

4) Tworzenie dodatków w Joomla!

Denis Knop, koło AKAI Politechniki Poznańskiej

denis250

Denis Knop

 

5) Joomla od 3.0 do 3.7 - przegląd najciekawszych nowych funkcji

Andrzej Bolewski, od początku kariery zawodowej zajmuje się stronami, od 2008 roku prowadzi firmę Solmedia.pl. Postawił setki stron na Joomli. Napisał ponad 400 artykułów na Wikipedii.

Opis prelekcji: Joomla 3.x istnieje już od 2012 roku! Towarzyszy nam więc przez ostatnie lata. Czy znamy jej wszystkie nowe funkcje? 

Zakładam że wykład będzie ciekawy dla 2 grup uczestników:

- zaawansowanych: dla uporządkowania wiedzy, którą pewnie częściowo już macie; a może czymś Was zaskoczę?

- dla początkujących czy znających raczej inne CMSy - w skrócie będę mógł pokazać czym wyróżnia się Joomla i pokażę kierunki jej rozwoju

 bolewski250

Andrzej Bolewski

 

6) SEO i copywriting w tworzeniu stron internetowych

Dr inż. Artur Pajkert. Dyrektor marketingu Hekko.pl, od 2001 roku praktyk i pasjonat rynku hostingowego oraz zagadnień związanych z marketingiem elektronicznym. Autor publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych. W firmie odpowiada za badania, analizy marketingowe, kształtowanie oferty, działania promocyjne i reklamowe oraz komunikację z Klientami. Twórca innowacyjnych narzędzi i koncepcji, związanych z automatyzacją marketingu i funkcjonowaniem dzisiejszych stron www.

Opis prelekcji: Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, jakie tajemnicze czynniki sprawiają, że jedne strony internetowe dobrze realizują swoje cele, podczas gdy inne nie, oraz dlaczego SEO strony wcale nie jest najważniejsze.

 a pajkert250

Artur Pajkert

 

 

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera! Otrzymasz informacje o kolejnych spotkaniach. W każdej chwili możesz się wypisać.

W sieci

Szukaj

Joomla! User Group - Poznań is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project. The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.

Strona wykonana w Joomla, oczywiście ;)
Kontakt: info@jug-poznan.joomla.pl